گرگان نامه
درخواست هواداران بسکتبال گرگان از مسوولان:
310

مدیران و متولیان محترم ورزش استان گلستان و شهر گرگان؛

با سلام و عرض احترام.

همانطور که به خوبی مطلعید سال نود و یک را می توان سالی خارق العاده و رویایی برای بسکتبال سرزمین گرگان قلمداد کرد. سالی که هر دو تیم بسکتبال گرگان با موفقیت چشمگیری آن را پشت سر گذاشتند. تیم بسکتبال شهرداری گرگان توانست در فصلی عجیب پس از سیزده سال، دوباره در جمع چهار تیم برتر ایران حاضر شود و در حالی که کمترین بودجه را در لیگ برتر دارا بود، به مقام چهارم لیگ برتر ایران دست یابد. از سوی دیگر تیم دوم شهر گرگان نیز که امسال با حمایت بهشت هیرکان و به نام این مجموعه در مسابقات حاضر بود، توانست با کسب مقام سوم در لیگ دسته دوم، جواز حضور در رقابت های دسته اول کشور را به دست آورد. در حال حاضر بسکتبال گرگان دارای یک نماینده در لیگ برتر و یک نماینده در لیگ دسته اول کشور است و می توان گفت بار دیگر پرچم گرگان بر فراز قله های بسکتبال ایران به اهتزاز درآمده است.

امااز سوی دیگر قطعا خوب می دانید که این نتایج و موفقیت ها در کنار شادی و حس غروری که به شهروندان گرگانی تزریق کرد، نگرانی هایی را هم در دل گرگانی ها ایجاد کرده است که جای تامل، بررسی و پیگیری دارد. بر خود لازم دانستیم تا علاوه بر ذکر این موارد، از شما مسوولین محترم بخواهیم تا در صدد رسیدگی به این موارد برآیید.

مورد اول بحث اسپانسر و حامی مالی بسکتبال گرگان است. همانطور که ذکر شد فصل ورزشی نود و یک را می توان نقطه ای طلایی برای بسکتبال گرگان دانست. ما بر این باوریم که اگر امسال که گرگان در اوج موفقیت خود در دهه اخیر به سر می برد فکری به حال جذب حامی قدرتمند مالی برای این تیم نشود، قطعا این فرصت ویژه را از دست خواهیم داد و در سالهای آتی حسرت این روزها را خواهیم خورد. متاسفانه مدیریت بسکتبال گلستان و گرگان در سالهای اخیر عملکرد خیلی ضعیفی در این حوزه از خود به نمایش گذاشته و حتی در مواردی که نام های بزرگ به سمت بسکتبال آمده اند نه تنها از آنها استفاده کافی نشده، بلکه در مواقعی نیز آنها به تعهداتشان نیز عمل نکرده و یا با تاخیر بسیار عمل کرده اند. با تمام این تفاسیر از شما می خواهیم طی اقدامی قاطع و جدی تا این فرصت ویژه را از دست نداده و برای بسکتبال گرگان به فکر جذب حامی مالی درخور این تیم باشید.

مورد دوم بحث بازیکن سازی و حمایت از بازیکنان بومی است. در فصل گذشته به علت عدم تمکن بالای مالی تیم گرگان نتوانست بازیکنان غیربومی خوبی را جذب کند و در آغاز فصل تصور بخشی از هواداران این بود که با این ترکیب بازیکنان احتمال سقوط تیم گرگان نیز وجود دارد. اما در طول فصل دیدیم که باز هم بازیکنان بومی و گرگانی تیم گرگان در مواقع نیاز به کمک این تیم آمدند و در بسیاری از موارد موجبات پیروزی تیم گرگان را همین بازیکنان بومی فراهم آوردند. همین جا از مسوولان محترم می خواهیم تا به مقوله بازیکن سازی توجه ویژه ای نشان دهند و با اعتماد به بازیکنان گرگانی به رشد و اعتلای بسکتبال گرگان کمک کنند. البته در موارد و پست هایی که در گرگان و حتی ایران با ضعف رو به رو هستیم، جذب بازیکنان غیر بومی و حتی خارجی منطقی است. اما جذب بازیکنان غیر بومی در پست هایی که گرگانی های زیادی حتی با کیفیت بالاتر موجود داریم، مورد قبول هواداران و کارشناسان بسکتبال نیست. حتی در مواردی می شود با عدم جذب بازیکنان درجه سه غیر بومی و هزینه ای که قرار بود برای سه بازیکن غیربومی داده شود را برای یک بازیکن سطح اول بدهیم که حداقل بتواند باری از دوش تیم بردارد.

و اما مورد سوم بحث هواداران و حمایت از این قشر است. هیچکس نمی تواند از نقش هواداران بسکتبال گرگان در موفقیت این رشته ورزشی در سال اخیر چشم پوشی کند. در فصلی که دوباره هواداران با سالن بسکتبال آشتی کردند باز هم شاهد حماسه آفرینی این قشر بودیم. نکته جالب توجه اینجاست که علی رغم سیستم رایج در برخی از شهرهای متمول در برخی شهرها مثل تهران که تماشاگران خود را از طریق پذیرایی رایگان، بلیط ورود رایگان، دعوت از دانش آموزان مدارس و صرف هزینه های سنگین بدست می آورند؛ در گرگان این سیستم بصورت معکوس است. هواداران گرگانی با صرف هزینه خرید بلیط در سرما و گرما بصورت خودجوش در سالن مسابقه حاضر می شوند و با عشق به تشویق تیم محبوب خود می پردازند. در این فرصت اندک دیگر قصد پرداختن به نحوه برخورد مسوولین و نیروهای امنیتی با این قشر را نداریم چون خود به مثنوی هفتاد من کاغذ نیاز دارد. تنها امیدواریم در حالی که ما هواداران، خود را جزوی از خانواده بزرگ بسکتبال گرگان می دانیم و از هر کوششی برای پیشرفت این ورزش فروگذار نیستیم، مسوولین هم نگاه منطقی و محترمانه ای به ما و نقش ما داشته باشند و موجبات و امکانات مناسب تری را برای هواداران بسکتبال گرگان فراهم آورند.

امید است شما متولیان ورزش استان گلستان و شهر گرگان با در نظر گرفتن موارد فوق از موقعیت ویژه بوجود آمده برای بسکتبال گرگان حداکثر استفاده را داشته باشید و راه را برای پیشرفت هرچه بیشتر ابن ورزش محبوب گرگانی ها باز کنید.

و من اله توفیق

جمعی از هواداران و دلسوزان بسکتبال گرگان زمین

گرگان نامه /.

پاسخ دهید

RSS آخرین اخبار

گزارش تصویری